Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція припинила схему збуту підроблених Covid-тестів для перетину адмінкордону з ОРДЛО

Житель Луганщини виготовляв та продавав громадянам довідки із негативним результатом на COVID-19 без проходження відповідних досліджень. Свої послуги фігурант рекламував в Інтернеті, а передавав підроблену документацію замовникам на непідконтрольній території.

Правопорушника викрили працівники кіберполіції Луганщини спільно з представниками Мінцифри, працівниками Щастинського районного відділу поліції та співробітниками Луганського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

59-річний чоловік в Інтернеті пропонував послуги з виготовлення тестів на Covid-19 та «Covid-сертифікатів». Підроблені документи він продавав мешканцям тимчасово окупованих територій для перетину КПВВ. Клієнти не проходили жодних лабораторних досліджень, а лише надавали свої дані для оформлення довідок.

Фігурант використовував підроблені печатки одного з медичних центрів. Вартість одного такого тесту становила 500 гривень. Щомісячний прибуток правопорушника становив близько 300 тисяч гривень.

Правоохоронці в ході огляду автомобіля фігуранта виявили підроблені медичні довідки з даними інших громадян. 

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.
Процесуальне керівництво здійснює Щастинська окружна прокуратура.

Департамент кіберполіції Національної поліції України