Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила екс-адміністратора одного з відомих хакерських форумів

Хакер за допомогою спам-розсилки інфікував вірусами техніку користувачів мережі та викрадав їх конфіденційну інформацію. Викрадені бази даних, які він зберігав на своєму комп’ютері, налічували інформацію щодо мільйонів потерпілих.

Працівники кіберполіції в Чернігівській області, за процесуального керівництва Чернігівської місцевої прокуратури, викрили 33-річного місцевого мешканця у поширенні вірусів серед користувачів мережі.

Раніше чоловік проходив службу у лавах Збройних сил України, обіймаючи посаду інженера комп’ютерних мереж. Звільнившись з лав ЗСУ, чоловік почав заробляти продажем баз даних. Використовуючи спеціальний програмний засіб, він здійснював спам-розсилки, інфіковані шкідливим програмним забезпеченням. Робота цих вірусів полягала у викраденні логінів, паролів, даних банківських карт, електронних гаманців та іншої інформації користувачів мережі Інтернет.

Отриману інформацію хакер формував у бази даних та продавав на спеціалізованих закритих форумах. В подальшому ця інформація могла використовуватися для шантажу, шахрайства, викрадення коштів з банківських рахунків та інших правопорушень щодо потерпілих.

Під час попереднього огляду комп’ютера зловмисника, працівники кіберполіції виявили текстові документи з викраденими базами загальним об’ємом більше 20 GB (один такий текстовий документ вміщує до 100 тисяч записів).  Відтак, поліцейські вилучили комп’ютерне та мережеве обладнання, серверне обладнання, які служили знаряддям злочинної діяльності. Вилучене направлено на експертизу.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ст.361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) та ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) КК України. Чоловіку загрожує до двох років ув’язнення.

Для того, аби вберегти свої дані від стороннього втручання, кіберполіція радить:

не переходити за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту та іншими каналами зв’язку

 звертайте увагу на адресу сайту, за якою переходите та не вводьте конфіденційну інформацію на тих сайтах, які викликають сумніви

• встановлювати актуальні оновлення операційної системи;

• використовувати антивірусні програми та постійно оновлювати їх;

• не використовувати стандартні паролі. Використовувати лише надійні паролі (під час їх створення варто використовувати букви, числа та символи);

Департамент кіберполіції України