Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила мешканця Одещини у незаконному розповсюдженні контенту центральних телеканалів

Кримінальне провадження слідчі відкрили ще у червні минулого року. Спричинені збитки за доведеними епізодами склали понад пів мільйона гривень. Зловмисникові може загрожувати покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до шести років.

Оперативники Управління кіберполіції в Одеській області встановили, що у 2013 році мешканець Біляївського району разом з товаришем заснували ТОВ з надання провайдерських послуг. Починаючи з 2015 року, чоловік через створений ним сайт незаконно розповсюджував програми кількох українських телеканалів. За цим фактом слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України.

В рамках досудового розслідування оперативники виявили порушення суміжних прав на контент 12 українських телеканалів. Телепрограми транслювалися з 2015 року до вересня 2019 року без укладання відповідних угод із правовласниками. У результаті правоохоронці зафіксували факти завдання значної шкоди власникам прав на телеконтент.

Зокрема, згідно з висновками експертів, у першому епізоді правовласникам завдано збитки на суму в майже 400 тисяч гривень. У другому зафіксованому епізоді збитки склали близько 160 тисяч гривень.

Слідчі повідомили 34-річному мешканцю Одещини про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 176 КК України – порушенні авторського та суміжних прав, вчинених посадовою особою.

За вчинення цього злочину передбачене покарання у вигляді штрафу на суму від 34 тисяч до 51 тисячі гривень або позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Департамент кіберполіції України