Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила молодика у DDoS-атаках на сервери інтернет-провайдера

Зловмисник хотів отримати конфіденційну інформацію, яка зберігалася в базах даних інтернет-провайдера. Цю інформацію він намагався отримати, шантажуючи власника інтернет-провайдера проведенням цілеспрямованої DDoS-атаки на його сервери.

Працівники кіберполіції у Кіровоградській області спільно зі слідчими кіровоградської поліції, за процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області, викрили у таких діях 16-річного одесита.

До кіберполіції звернувся представник інтернет-провайдера та повідомив, що йому на службу підтримки написав невідомий і вимагав персональні дані одного із абонентів. Отримавши відмову у наданні таких даних, він почав здійснювати масові DDoS-атаки на його сервери з різних ІР-адрес. Це призвело до блокування роботи інтернет-провайдера. В результаті таких дій без доступу до всесвітньої мережі інтернет залишилися абоненти провайдера.

Кіберполіція провела обшук за місцем проживання одесита та вилучила комп’ютерну техніку. Під час попереднього огляду техніки було виявлено програмне забезпечення, яке використовувалося для здійснення DDoS-атак, а також більше 20 акаунтів для спілкування на хакерських форумах.

Кримінальне провадження розпочато за ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри у вчиненні правопорушення. Затриманому загрожує до шести років ув’язнення.

Департамент кіберполіції України