Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Гроші на картку від супермаркету: кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему

Зловмисники через соцмережі розповсюджують фейкові повідомлення про можливість отримати 1000 гривень на банківську картку від імені популярної мережі супермаркетів. Мета шахраїв – збір платіжних даних користувачів з метою привласнення їхніх заощаджень.

 

Аферисти розповсюджують посилання на підконтрольні їм фішингові ресурси, де для отримання коштів пропонується ввести дані банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії), а потім підтвердити операцію у своєму інтернет-банкінгу або надати отриманий пароль підтвердження.  

Також при переході за посиланнями з комп’ютера система запитує дозволу на доступ веб-ресурсу до агенту підпису користувача ЦСК. 

Надання таких дозволів та даних дозволяє шахраям отримувати доступ до облікових записів і розпоряджатися грошовими коштами на рахунках громадян. 

Кіберполіція закликає дотримуватися наступних порад, щоб не втратити свої гроші: 

- не переходьте за сумнівними посиланнями; 
- отримуйте дані про акції лише на офіційному сайті супермаркету; 
- перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт; 
- не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів; 
- не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки. 

При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту!

Департамент кіберполіції

Національної поліції України