Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Чернівецькі кіберполіцейські викрили жінку, яка ошукала щонайменше 100 користувачів соцмережі

Жителька Чернівецького району розміщувала в одній із соціальних мереж оголошення щодо продажу одягу. Основною умовою його придбання була повна передоплата. Отримавши від покупців гроші, жінка припиняла спілкування з ними та, звісно, не надсилала оплачений товар. За такі дії їй загрожує до трьох років позбавлення волі.

Шахрайську схему 33-річної буковинки задокументували співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області ДКП Нацполіції спільно з працівниками відділення поліції № 3 (м. Заставна) Чернівецького райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури.

Поліцейські провели обшук вдома у зловмисниці та вилучили ноутбук, карту пам’яті, мобільний телефон, банківські карти різних фінансових установ, SIM-картки та чорнові записи.

За цим фактом слідчі поліції проводять досудове розслідування в кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками частини 2 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Наразі відомо, що через фіктивні оголошення про продаж товару буковинка ошукала приблизно 100 громадян. Правоохоронці встановлюють суму завданих збитків, а також інших осіб, які могли постраждати від шахрайських дій жінки.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

(за матеріалами відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області

ДКП Національної поліції України)