Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Фішинговий сайт під виглядом допомоги від держави: поліцейські викрили жителя Одеси, який обманом отримував інформацію про банківські картки українців

Зловмисник здобував доступ до рахунків людей, заманюючи їх на сайт-двійник державної установи. Поліцейські повідомили правопорушнику про підозру у шахрайстві. За скоєне йому загрожує позбавленням волі.

 

Викрили чоловіка співробітники управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції НПУ спільно з працівниками слідчого управління ГУНП в Одеській області.

Поліцейські встановили, що житель Одеси створив і розмістив у популярних соціальних мережах посилання на сайт, зовнішній вигляд якого повністю копіював дизайн сайту Державної допомоги в рамках програми «єПідтримка». З переходом громадян за посиланням з фішинговими формами по грошову допомогу від держави зловмисник отримував реквізити їхніх платіжних карток: номер, СVV код, термін дії та інші. 

У подальшому, маючи всю необхідну інформацію, правопорушник здійснював несанкціоноване втручання в інтернет-банкінг і транзакції з банківських рахунків потерпілих.

У такий спосіб зловмисник з липня по вересень 2023 року ошукав двох жінок та двох чоловіків. Загалом потерпілим він завдав матеріальні збитки на суму майже 16 тисяч гривень.

В ході проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання правопорушника поліцейські вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші речові докази протиправної діяльності чоловіка.

Поліцейські затримали фігуранта в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, повторно. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 211 тис. грн.

Слідство триває під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури. Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, які могли постраждати від протиправних дій зловмисника. 

Кіберполіція закликає громадян бути обачними і уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки. Невідповідність з адресою офіційного сайту навіть в одній літері має зупинити вас.

Відділ комунікації

поліції Одеської області