Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіцейські Дніпропетровщини викрили чоловіка у збуті конфіденційних даних торговельної мережі

Колишній співробітник мережі супермаркетів незаконно збирав та продавав компаніям-конкурентам інформацію, що містила комерційну таємницю. Таким чином мережа зазнала понад мільйон гривень збитків. Фігуранту оголосили підозру.

Протиправну діяльність 33-річного чоловіка викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області спільно зі слідчими Дніпровського районного управління поліції та за сприянням працівників служби безпеки торговельної корпорації.

Схему збуту конфіденційної інформації налагодив колишній керівник аналітичного відділу мережі продуктових супермаркетів. За винагороду у понад 130 тисяч гривень діючі працівники корпорації передавали фігуранту інформацію, що містила комерційну таємницю. Зокрема, він незаконно отримував звіти щодо продажу товарів, відомості про заплановані акційні знижки, інформацію про відкриття нових магазинів.

Зібрані дані правопорушник збував компаніям-конкурентам. Таким чином мережа супермаркетів зазнала понад мільйон гривень збитків.

Правоохоронці провели обшуки та вилучили докази причетності до протиправної діяльності.

Чоловіка було затримано в порядку ст. 208 Кримінально процесуального кодексу України. Наразі правоохоронці встановлюють його спільників.

Зловмиснику оголошено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч.ч. 2, 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Підозрюваному загрожує до шести років позбавлення волі. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво здійснює Центральна окружна прокуратура Дніпра.

Департамент кіберполіції Національної поліції України