Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіцейські Києва викрили шахрайську схему фінансових опціонів

Фігуранти створили власний вебсайт, на якому імітували проведення торгів, які насправді не відбувалися. Після, привласнювали гроші вкладників. Крім цього, для більшого залучення клієнтів розмістили два call-центри у столиці.

Співробітники кіберполіції в місті Києві спільно з Головним слідчим управлінням та полком патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» припинили шахрайську діяльність компанії, яка заволоділа грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що компанія позиціонувала себе як платформа, яка надає послуги з торгівлі акціями міжнародних компаній. Також  для більшого заохочення новачків надавали навчальний матеріал. Для переконливості інвесторів на вебсайті розмістили приклади фіктивних торгів на світових фінансових ринках.

Шахрайська схема виглядала так: вкладники створювали акаунти на вебплатформі та поповнювали депозити. Після цього їхні гроші перераховувалися на криптогаманці компанії.

Крім цього, фігуранти розмістили два call-центри у Києві, зі штатною чисельністю близько 40 осіб. Ці працівники агітували громадян вкладати грошові кошти.

Правоохоронці провели обшук за місцем розташування офісу. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, накопичувачі інформації.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення фігурантам про підозру. Їм загрожує до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває та встановлюються завдані громадянам збитки.

Департамент кіберполіції Національної поліції України