Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіцейські Вінниччини викрили зловмисників, які ошукали військових на понад пів мільйона гривень

Чоловіки привласнили гроші під виглядом продажу в інтернеті військового спорядження. За попередніми даними, від протиправних дій постраждали понад 60 військових та їхні родичі. Фігурантам може загрожувати до 8 років за ґратами.  
 

Організатор схеми – 19-річний житель Сумщини – у соцмережах створив профілі-магазини військової амуніції. Для маскування протиправної діяльності фігурант регулярно публікував позитивні відгуки, залишені з фейкових акаунтів. Також він використовував сервіси «накрутки» підписників і платну рекламу.  
Умовою купівлі була повна оплата на підконтрольні банківські картки. Однак одержавши гроші, зловмисник припиняв спілкування з клієнтами.   
 
До протиправної діяльності хлопець залучив ще двох жителів Вінниччини. Їхня роль полягала в оформленні рахунків у різних банківських установах для отримання грошей і подальшого їхнього перерозподілу.  
 
За попередніми даними, зловмисники ошукали 62 громадян, військових та їхніх родичів. Загальна сума збитків сягає понад пів мільйона гривень.  
 
В оселях фігурантів, у Сумській та Вінницькій областях, працівники поліції провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, планшети та банківські картки. 
 
Слідчі Хмільницького районного відділу поліції Вінниччини відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.  
 
Процесуальне керівництво здійснює Хмільницька окружна прокуратура Вінницької області.  
 


 
Департамент кіберполіції Національної поліції України