Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіцейські викрили двох киянок у розбещенні власних дітей та створенні порнографії за їхньої участі

Від протиправних дій фігуранток постраждали дівчата у віці 6 та 9 років. Зловмисниць затримано, їм загрожує до десяти років ув’язнення.

Кримінальне правопорушення викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчим управлінням поліції Києва.

Дві не пов’язані між собою жительки столиці розбещували своїх малолітніх дочок та виготовляли за їхньої участі протиправний контент.

Фото та відео матеріали порнографічного характеру збували в Інтернеті, вартість одного складала до 2 тисяч гривень. Від протиправних дій постраждалих діти 6 та 9 років.

В оселях зловмисниць правоохоронці провели обшуки із залученням судового експерта-психолога Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. На комп’ютерній техніці та телефонах зловмисниць виявлено понад 1000 файлів протиправного контенту за участю дітей.

Обох жінок затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Потерпілих дітей на час проведення слідчих дій поміщено до соціальних центрів.

Зловмисницям оголошено про підозру за ч. 2 ст. 156 (Розбещення неповнолітніх), ч. 4 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) (у редакції, що діяла до набрання чинності Законом України від 18.02.2021 № 1256-ІХ щодо імплементації Ланцаротської конвенції), ч. 1 ст. 301-1 (Одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, виготовлення, збут і розповсюдження) Кримінального кодексу України. Підозрюваним може загрожувати до десяти років позбавлення волі.

Одній фігурантці обрано запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи внесення застави. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу іншій зловмисниці. Тривають слідчі дії.

Процесуальне керівництво здійснює Офісу Генерального прокурора.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України