Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіцейські викрили двох жителів Кривого Рогу у зламі бази даних клієнтів банку

Зловмисники втрутилися у внутрішню систему одного з українських банків та заволоділи базою із конфіденційними даними понад 100 тисяч клієнтів. За скоєне фігурантам може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Викрили правопорушників співробітники управління протидії кіберзлочинам спільно зі слідчими Криворізького районного управління поліції. 

Двоє місцевих жителів 19-22 років знайшли вразливість у внутрішній системі банківської установи. Таким чином, юнаки несанкціоновано отримали доступ до бази із персональними даними понад 100 тисяч клієнтів банку. Зокрема, там містилися фотографії громадян із паспортами, їхні анкети, де зазначалися відомості про місце роботи, адресу проживання тощо, а також дані про банківські рахунки. 

За нерозповсюдження викраденої бази даних фігуранти вимагали від банку «викуп» у розмірі 100 тисяч гривень. 

В оселях зловмисників правоохоронці провели обшуки та вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігалися викрадені відомості, а також мобільні телефони, банківські картки та «чорнові» записи. Вилучене направлено на проведення експертиз. 

Кримінальне провадження відкрите за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Досудове розслідування триває. 

Процесуальне керівництво здійснює Криворізька центральна окружна прокуратура. 

 

Департамент кіберполіції Національної поліції України