Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція Дніпропетровщини викрила подружжя у виготовлені та продажі підроблених банкнот

Фігуранти самотужки виготовляли фальшиві гривні, які використовували для розрахунків у магазинах, а також продавали їх в Інтернеті. Серед клієнтів зловмисників були і власники невеликих крамниць. За такі дії зловмисникам загрожує до десяти років ув’язнення із конфіскацією майна. 

Кримінальне правопорушення викрили співробітники кіберполіції Дніпропетровщини спільно зі слідчими та оперативниками  Дніпровського районного управління поліції під процесуальним керівництвом Дніпропетровської місцевої прокуратури №3

Встановлено, що організатор схеми – 42-річний чоловік. До незаконної діяльності він залучив свою 33-річну дружину. Фігурант придбав спеціалізовану техніку та папір для незаконного виробництва банкнот. Фігуранти підробляли купюри номіналом 100, 200, 500 та 1000 гривень.

Фальшиві гривні вони використовували для власних цілей, а також продавали у месенджері за 40% від їхньої реальної вартості. «Продукцію» постачали замовникам методом так званих закладок.  Встановлено, що серед охочих придбати підроблені банкноти були і власники невеликих крамниць. 

За місцем мешкання фігурантів та в їхньому автомобілі працівники поліції провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, банківські картки, модифікований принтер із спеціальною фарбою та папером, «чорнові» записи та підроблені гривні. До проведення обшуків також було залучено спецпризначенців. 

Наразі правоохоронці встановлюють можливих спільників фігурантів. Слідчі дії тривають.

Організатору оголошено про підозру у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Департамент кіберполіції Національної поліції України