Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція доєдналася до міжнародного проєкту з протидії «відмиванню» коштів із використанням віртуальних активів

В Австрії відбулась установча зустріч учасників проєкту «Інноваційні політичні рішення щодо зменшення ризиків з відмивання грошей, пов’язаних із віртуальними активами». Сторони обговорювали спільні рішення у сфері регулювання ринку криптовалют, а також ризики, пов’язані з їхнім використанням у злочинних цілях.

Організатори проєкту – Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Управління ООН боротьби з поширенням з наркотиків і злочинності (UNODC).

Участь у заході взяв начальник управління оперативно-аналітичного забезпечення та аналізу відкритих джерел Департаменту кіберполіції Євгеній Панченко. Він розповів учасникам про найрозповсюдженіші схеми злочинів, предметом яких або способом вчинення є криптовалюта. Також Євгеній Панченко розповів про успішні кейси кіберполіції за даним напрямком.

«Ефективна взаємодія між профільними органами, міжнародною спільнотою та учасниками сфери послуг, пов’язаних з віртуальними активами, є запорукою успішного розвитку цієї сфери як альтернативи класичних фінансів», – зазначив він.

У рамках проєкту співробітники кіберполіції мають можливість отримати доступ до необхідних інструментів для фінансового моніторингу та розслідувань правопорушень, пов’язаних із віртуальними активами. Крім цього, обмін досвідом на єдиній платформі між учасниками проєкту має сприяти розслідуванню воєнних злочинів, які вчиняються з використанням віртуальних активів.

Окрім представників правоохоронних та фінансових установ України, участь у презентації також брали правоохоронці Грузії та Республіки Молдова.

Наприкінці сторони обговорили перспективи розробки новітніх стандартів у роботі з віртуальними активами. Організатори заходу також зібрали пропозиції щодо допомоги у закупівлі програмних продуктів, необхідних представникам делегацій для роботи за даним напрямком.

 

Департамент кіберполіції Національної поліції України