Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція ліквідувала шахрайський call-центр: його працівники викрадали гроші з банківських карток громадян

Зловмисники, використовуючи методи соціальної інженерії, спочатку випитували у людей інформацію про банківські картки, а отримавши доступ до рахунків - виводили гроші. Аби у людей не виникало підозр вони розробили цілу схему: представлялися працівниками банківських установ, повідомляли про підозрілі транзакції і навіть залучали до вирішення проблеми так званих «поліцейських».

Шахрайську схему викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам в Харківській області спільно зі слідчим відділом Харківського районного управління поліції.

Організував діяльність call-центру 25-річний місцевий житель спільно із двома адміністраторами. Фігуранти залучили до роботи операторів, для яких розробили детальні інструкції шахрайських дій. Також організатор на хакерських форумах купував бази даних клієнтів банків, яким телефонували працівники call-центру під виглядом працівників фінустанови.

Громадянам повідомляли, що з їхньої банківської картки нібито здійснюються підозрілі транзакції або про те, що надійшла заявка на зміну фінансового номера. Далі громадян переключали на інших працівників call-центру, які повідомляли «деталі» про «ситуацію з банківським рахунком». Оператори також запевняли потерпілих, що інформацію про нібито шахрайські дії буде передано до місцевої поліції.

Після цього інший працівник call-центру телефонував уже під виглядом поліцейського. Для переконання потерпілих зловмисники використовували «sip-телефонію» та підміняли номери на ті, що були вказані на офіційних сайтах поліції. Псевдополіцейський повідомляв, що для блокування шахрайських дій необхідно назвати йому код із SMS-повідомлення. Як тільки громадяни називали код – зловмисники викрадали гроші з банківської картки потерпілого. Серед ошуканих – громадяни України та країн СНД.

За місцями проживання фігурантів та в офісному приміщенні, де розташовувався сall-центр, працівники поліції провели обшуки. Вилучено понад 70 комп’ютерів і таку ж кількість телефонів. Обшуки проводилися із залученням працівників полку поліції особливого призначення поліції Харківщини. Наразі правоохоронці встановлюють потерпілих та остаточну суму збитків.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозри фігурантам. Слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво здійснює Харківська окружна прокуратура.

Департамент кіберполіції Національної поліції України