Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція припинила діяльність Інтернет-сайту за порушення правил використання знаків для товарів британських книжкових видавництв

Інтернет-магазин “eurobook.com.ua” діяв з початку 2018 року. З його допомогою зловмисники збували підроблені британські підручники за зниженою ціною. Наразі поліцейські встановлюють остаточну суму збитків завданих правовласникам.

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України під процесуальним керівництвом Києво-Святошинської місцевої прокуратури викрили осіб, які організували діяльність сайту, де збувалася контрафактна продукція. Під виглядом оригінальної продукції, зловмисники збували підручники відомих британських видавництв для вивчення іноземних мов, чим порушували права правовласників.

Зокрема, поліцейські встановили причетність до вчинення таких протиправних дій 28-річну мешканку Київщини та її 28-річного співмешканця. Попередньо встановлено, що виготовлення таких підручників відбувалося на підпільному цеху, розміщеному за кордоном. Тільки у 2018 році спільники встигли таким чином продати майже тисячу примірників учбових видань з оптичними носіями до них. Попередня сума збитків, завданих правовласникам сягає більш як 300 тисяч гривень.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) КК України.

Поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцем проживання та реєстрації пособників. Під час проведення санкціонованого обшуку працівники кіберполіції вилучили більш як півтори тисячі підручників та більше тисячі дисків для лазерних систем зчитування. Крім того, було вилучено флеш носії інформації та мобільні телефони, які використовувалися для замовлення та продажу продукції через веб-сайти.

Наразі примірники книжок та посібників направлені на проведення експертиз. Діяльність сайту “eurobook.com.ua” заблоковано. Правоохоронці продовжують проводити слідчі дії. Остаточна сума збитків, завданих правовласникам встановлюється.