Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція припинила шахрайську діяльність «фінансової біржі»

У Львові 28-річний іноземець організував фінансову біржу, яка ошукувала своїх інвесторів. Шахраї пропонували вкладати гроші у фінансові операції. Проте учасники не лише не отримали прибутку, але й не повернули інвестиції.

Співробітники кіберполіції спільно зі слідчими поліції Львівщини, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, припинили протиправну діяльність фінансової біржі, що незаконно заволодівала грошима вкладників.

Кіберполіція встановила, що організував фінансову біржу іноземний громадянин, який тимчасово проживає в Україні. Для залучення нових інвесторів, чоловік утворив сall-центр,  працівники якого вільно спілкувалися польською, англійською та італійською мовами. Це дало змогу зловмисникам залучати до фінансової біржі не лише українців, але й громадян європейських країн. 

Правоохоронці встановили, що зловмисники пропонували людям вкладати гроші у фінансові операції, що мали би принести високий прибуток. Сума інвестицій сягала від 300 до 5 тисяч євро. Як правило, прибутковими були лише перші фінансові операції. Після інвестування більших сум гроші вкладникам не повертали. 

За місцем розташування call-центру, правоохоронці провели обшук. Як речові докази вилучено комп’ютерну техніку, карти пам’яті, жорсткі диски, бухгалтерську документацію. Нині встановлюється повне коло потерпілих осіб та остаточна сума збитків.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років. Слідство триває.

Департамент кіберполіціїНаціональної поліції України