Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила 17-річного хакера у створенні та розповсюдженні вірусу-шифрувальника

Вірус був призначений для шифрування файлів на уражених пристроях з подальшою вимогою викупу за її дешифровку. Поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцем його проживання, звідки вилучили докази його причетності до протиправної діяльності.

Працівники Київського управління та спецагенти Управління інформаційних технологій та програмування у південному регіоні Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України викрили молодика у причетності до створення каналу розповсюдження шкідливого програмного забезпечення.

Правоохоронці задокументували злочинну діяльність 17-річного мешканця Львівщини, який починаючи з 2016 року займався поширенням шкідливого програмного забезпечення, що призначене для створення (побудови) вірусу-шифрувальника без наявності спеціальних знань у зловмисника.

Працівники Київського управління кіберполіції спільно зі слідчими провели санкціоновані обшуки за місцем реєстрації та проживання хакера. Відтак, правоохоронці вилучили ноутбук та комп’ютерні системні блоки, на яких зберігалося різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Крім того виявлено, що з даних пристроїв відбувалася авторизація облікових записів на різноманітних хакерських форумах.

Правоохоронці наразі перевіряють молодика на причетність до міжнародного хакерського угрупування. Встановлюються і особи, які можуть бути причетними до цього міжнародного злочинного угрупування. Також спеціалісти з кіберполіції встановлюють кількість уражених вірусом комп’ютерів.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за декількома фактами: за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 363-1 (Перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв'язку), ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.