Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила будівельну компанію у порушенні авторських прав

Столична будівельна компанія використовувала неліцензійну копію комп’ютерної програми для проєктування котеджного містечка. Збитки завдані правовласнику сягають понад півтора мільйона гривень.

Співробітники Департаменту кіберполіції спільно із слідчим управлінням поліції Київщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області розпочали досудове розслідування за фактом порушення  законодавства про авторське право.

Кіберполіція встановила, що будівельна компанія придбала пробну версію програми для архітектурного моделювання у 2018 році. Після закінчення пробного періоду, вони налаштували програму таким чином, щоб користуватися її неліцензійною копією. На попередження правовласника столичні архітектори не реагували та продовжували протиправну діяльність. За попередніми даними, сума збитків складає понад півтора мільйона гривень.

Правоохоронці провели обшуки в офісі будівельної компанії, за результатами вилучено комп’ютерну техніку, на якій установлено неліцензійні копії комп’ютерних програм.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, яке загрожує порушникам – позбавлення волі строком до шести років.

Наразі встановлюється коло причетних осіб до протиправної діяльності. Слідчі дії тривають.

Департамент кіберполіції Національної поліції України