Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила чоловіка у несанкціонованому втручанні в роботу оператора зв’язку

Фігурант здійснював перехоплення та підміну міжнародного голосового трафіку на національний. В результаті таких дій тарифікація міжнародних викликів відбувалась за заниженими тарифами. Наразі вирішується питання про оголошення чоловіку підозри. Йому загрожує до 6 років ув’язнення.

Працівниками Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Харківщини під процесуальним керівництвом Київської прокуратури припинено злочинну діяльність.

Встановлено, що до вчинення правопорушення причетний 31-річний мешканець Харкова. Чоловік працював провідним спеціалістом одного з науково-дослідних інститутів та мав відповіді технічні навички.

Так, нібито для потреб інституту, фігурант орендував віртуальний сервер через який проходили міжнародні виклики минаючи Міжнародний цент комутації, що призвело до порушення встановленого порядку маршрутизації. В результаті чого міжнародні дзвінки тарифікувались як національні.

Також несанкціоноване втручання в роботу телекомунікаційної мережі оператора підтверджено комісією Українського державного центру радіочастот.

Правоохоронцями було проведено обшуки за місцями мешкання та роботи чоловіка, в результаті яких вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та документацію. Вилучене направлено на експертизу.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.

Наразі вирішується питання про оголошення чоловіку підозри. Йому загрожує до 6 років ув’язнення.

Департамент кіберполіції України