Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила чоловіка у розповсюджені конфіденційної інформації громадян

Протиправний контент зловмисник розповсюджував через створений вебресурс. Під час огляду вилученої техніки виявлено бази даних. Триває розслідування. 

Співробітники Департаменту кіберполіції спільно із Головним слідчим управлінням НПУ, під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, викрили мешканця Київської області у розповсюджені персональних даних громадян України.

Кіберполіція встановила, що фігурант організував діяльність вебресурсу, через який здійснював розповсюдження персональних даних громадян України. Для доступу до зазначеної інформації користувачу необхідно було зареєструватись на вебресурсі з використанням мессенджера. 

Задля наповнення бази зловмисник створив відповідну форму, яку заповнювали користувачі вебресурсу. Після чого він несанкціоновано отримував доступ до персональних даних користувачів.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання фігуранта. За результатами вилучено речові докази з базами даних. 

За даним фактом триває розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Департамент кіберполіції Національної поліції України