Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила двох братів у створенні та адмініструванні сервісів для підміни номерів

Для таких дій чоловіки створили понад 15 сервісів. Підміна номерів використовувалась із шахрайською метою. Наразі вирішується питання щодо оголошення чоловікам про підозру.

Працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури викрили 35-річного та 31-річного мешканців Харківської області у шахрайстві.

Кіберполіція встановила, що чоловіки, які є рідними братами, створили та адміністрували понад 15 сервісів, які надають можливість здійснювати дзвінки із підміною абонентського номеру телефону. 

Вказану послугу використовували в своїх цілях шахраї, в тому числі для дзвінків, які відображаються як реальні номери телефонів банківських та кредитних установ. Крім того, встановлено, що зловмисники й за надання даної послуги отримували передоплату та не надавали її. Для отримання оплати фігуранти використовували криптовалюту та електронні платіжні системи закордонних країн.

Правоохоронці провели обшуки за адресами мешкання фігурантів. За результатами вилучено мобільні телефони, сім-карти закордонних країн,  флеш накопичувач, комп’ютерну техніку та банківські картки.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Наразі вирішується питання щодо оголошення чоловікам про підозру.

Крім цього, перевіряється причетність зловмисників до перехоплення та підміни міжнародного голосового трафіку на національний.

Департамент кіберполіції Національної поліції України