Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила чоловіка у збуті більше 8 кілограмів ртуті

Пропозицію продажу отруйної речовини у великих кількостях було розміщено у DarkNet. Його було затримано сьогодні, 31 січня, у Києві під час спроби передачі товару замовнику.  

Працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими столичної поліції, за процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури № 6, викрили 50-річного мешканця Миколаївщини у збуті ртуті.

За отриманою інформацією, зловмисник зберігав більше 8 кілограмів ртуті. Працівники кіберполіції встановили, що вартість кілограму цієї речовини на чорному ринку оцінюється у 2 тисячі доларів США. Водночас, у разі додавання хімічних реагентів, можливо збільшити густину ртуті. Тож її вартість може оцінюватися у сотні тисяч доларів США. Більше того, речовина може використовуватися для виготовлення наркотиків, а також бойових ракет.

Слідчі кваліфікували справу за ч. 4 ст. 321 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) КК України. Наразі отруйну речовину вилучено та направлено на експертизу. 

Іноземця було затримано в Києві в порядку ст.208 КПК України під час спроби продажу більше 8 кг отруйної речовини «ртуть». В його помешканні на Миколаївщині поліція наразі проводить обшуки. Затриманому загрожує до десяти років ув’язнення.

Департамент кіберполіції України