Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила одесита у створенні та розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення

Фігурант використовував власну програму для отримання авторизаційних даних користувачів різних систем. Таким чином він зібрав базу з близько 15 мільйонами дискредитованих логінів і паролів.

Працівники кіберполіції в Одеській області спільно зі слідчими поліції викрили хакера у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення.

Кіберполіція встановила, що 24-річний місцевий мешканець власноруч розробив та розповсюджував шкідливе програмне забезпечення. Програма давала змогу віддаленого зламу адміністративних панелей вебресурсів. В результаті фігурант отримував наявні в таких панелях відомості про користувачів, зокрема їх персональні дані, банківські реквізити, дані для входу до інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж, електронних скриньок тощо.

Хакер зашифровував шкідливе програмне забезпечення у документи в форматі pdf та розсилав на електронні скриньки користувачам поштових сервісів. Для цього він видавав себе за представника служби безпеки сервісів. Свою розробку чоловік також продавав на хакерських форумах та у месенджері.

В оселі правопорушника працівники поліції провели санкціонований обшук. Вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку. В ході попереднього огляду вилученої техніки, кіберполіцейські виявили зразки вірусного програмного забезпечення, близько 15 мільйонів дискредитованих логінів та паролів до різних систем інтернет-банкінгу, банківські реквізити користувачів та списки авторизаційних даних до вебпанелей.

Фігуранту оголошено про підозру за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Підозрюваному може загрожувати до двох років позбавлення волі. Слідство триває.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська місцева прокуратура.


Департамент кіберполіції Національної поліції України