Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила одесита у взламі Instagram-акаунтів користувачів

Зловмисник розсилав всередині соціальної мережі фішингові повідомлення нібито від імені адміністрації соціальної мережі, де закликав перевірити свої логін на пароль на предмет компрометації. Після введення даних користувач втрачав доступ до свого акаунту, натомість користувацькі права переходили зловмиснику. В подальшому він звертався до потерпілого з пропозицією повернення сторінки за винагороду.

Працівники кіберполіції в Одеській області встановили причетність до взламу акаунтів 22-річного мешканця Одещини. Чоловік знаходив в соціальній мережі «Instagram» фінансові акаунти з великою кількістю підписників та надсилав повідомлення їх власникам нібито від імені адміністрації соціальної мережі.

Коли користувач переходив за посиланням, йому пропонувалося ввести свої користувацькі данні (логін та пароль до пошти, пов’язаної з акаунтом) для відновлення роботи. Після введення даних користувач втрачав доступ до своїх акаунтів, а права на їх користування переходили зловмиснику.

Кіберполіція спільно із слідчими поліції Одеської області, за процесуального керівництва Іллічівської місцевої прокуратури Одещини, провела за місцем проживання правопорушника обшук. У його квартирі було вилучено комп’ютерну техніку та телефон, які використовувалися для вчинення правопорушення. Все вилучене наразі направлено до експертного центру для проведення відповідних експертиз.

Справу кваліфіковано за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації події за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.

Після отримання результатів експертиз також буде вирішено питання щодо оголошення підозри мешканцю Одещини.

Аби вберегти свій акаунт від подібних випадків Кіберполіція радить:

  • ніколи не переходити за гіперпосиланням з листа електронної пошти або іншого сайту, акаунту, якщо Ви не чекаєте цього листа

  • уважно перевіряти назву оригінального сайту (правильність його доменного імені), якщо вводите там свою конфіденційну інформацію

  • використовувати лише поштові сервіси з двофакторною аутентифікацією 

  • використовувати надійні паролі та зберігайте їх у безпечному місці

  • змінювати паролі при найменшому сумніві щодо їх компрометації 

Департамент кіберполіції України