Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила одесита, який обікрав банк більш ніж на мільйон гривень

Фігурант за допомогою двох спільників ошукав банківську установу, створивши шахрайську схему. Наразі йому вже оголошено про підозру. 

Працівники управління протидії кіберзлочинам в Одеській області спільно зі слідчими Одещини, за процесуального керівництва місцевої прокуратури, викрили 37-річного місцевого мешканця. Чоловік за допомогою системи онлайн-платежів банківських установ, які не є резидентами України, заволодів грошовими коштами українського банку.

Правоохоронці встановили, що зловмисник зареєстрував юридичну особу, відкрив рахунок та отримав банківську картку. Ця фірма нібито реалізовувала товари по всьому світу. Далі на рахунок фірми надійшли кошти від підприємства-нерезидента за нібито сплату товарів. Після чого фігурант через мережу Інтернет оформив «повернення товару».

Поки банк проводив повернення транзакції, фігурант з кількох банкоматів зняв більше мільйона гривень, які належали банку.

Наразі чоловіку вже оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років. 

Департамент кіберполіції України