Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила організатора найбільшої групи крадіїв платного телеконтенту

За допомогою додатку, розробленого учасниками злочинної групи, зловмисникам вдавалося протягом декількох останніх років отримувати прибутки від ретрансляції платних телеканалів в обхід правовласників. Встановлено, що цей додаток був встановлений у 99% смарт-приставок, а його географія ширилася як в Україні, так і на території декількох сусідніх держав.

Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області Департаменту кіберполіції викрили та задокументували протиправну діяльність групи осіб причетних до порушення авторських прав.

Поліцейські встановили: організатором цієї злочинної групи був мешканець м. Кропивницький, 1986 року народження. У 2014 році чоловік, разом із двома спільниками, розробив та почав розповсюджувати додаток для SmartTV, а також для AndroidTV. Вказаний додаток надавав несанкціонований доступ до платного відеоконтенту та ІРTV (близько 200 каналів).

Крім того, для підвищення рейтингу додатку та рекламування послуг доступу до відео контенту, було створено сайт, на якому розміщувалася інформація з інструкціями та даними для оплати вартості послуг. Адміністрування цього сайту протягом усього часу здійснювалося учасниками злочинної групи.

Працівники кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Кіровоградщини, за процесуального керівництва прокуратури міста Кропивницький,  за місцем проживання 31 річного організатора злочинної групи провели санкціонований обшук, під час якого вилучено спеціальні пристрої та комп’ютерну техніку.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 176 КК України. Наразі із зловмисником спілкуються правоохоронці. Призначено ряд експертиз, після отримання їх результатів буде встановлено остаточну суму збитків та вирішено питання щодо оголошення підозри організатору та його можливим спільникам.