Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила осіб, які під виглядом продажу товарів та послуг «заробили» майже 1,5 мільйони гривень

Члени групи створили 14 вебсайтів, де продавали неіснуючі товари. У результаті від дій зловмисників постраждало понад дві сотні громадян. Їм загрожує до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна. 

Співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України, викрили діяльність групи осіб. Зловмисники з грудня 2016 року ошукали дві сотні людей. 
 
Кіберполіція встановила, що фігуранти на торгівельній інтернет-платформі створили 14 вебсайтів. На них вони нібито продавали комп’ютерну, побутову та оргтехніку. Також там  розміщували фіктивні пропозиції з оренди житла. Отримавши від покупців оплату - зловмисники зникали. Кожен такий сайт працював не більше трьох тижнів. 

Від шахрайських дій постраждали понад 200 громадян. Сума завданих збитків сягає близько 1,5 мільйону гривень. 

Правоохоронці провели 18 обшуків за місцем розташування офісів, адресами проживання та у автівках зловмисників. За результатами процесуальних дій вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи.
 
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк  до дванадцяти років з конфіскацією майна. Вирішується питання щодо оголошення підозри фігурантам. Досудове слідство триває.

Департамент кіберполіції Національної поліції