Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила шахраїв, які під виглядом інвестиційної компанії ошукували громадян

Для фінансових махінацій фігуранти створили декілька вебсайтів. Потенційним клієнтам пропонували інвестувати у прибуткові проєкти та отримувати дохід, але після отримання коштів – зникали. Під час обшуку правоохоронці вилучили майже мільйон доларів.

Співробітники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції області, Службою безпеки України, під процесуальним керівництвом прокуратури області, викрили 34-річного та 24-річного місцевих мешканців у заволодінні  шахрайським шляхом грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що для своїх махінацій чоловіки створили декілька вебсайтів. Потенційним клієнтам пропонували інвестувати у прибуткові проєкти та отримувати регулярний дохід.

Реклама на сайтах запевняла споживачів, що їхніми коштами розпоряджаються досвідчені інвестори. А для отримання прибутку необхідно лише зареєструватися на сайті та перерахувати гроші через запропоновані платіжні системи.

Мінімальна сума інвестиції складала 221 долар. У подальшому гроші вкладника потрапляли на електронні гаманці зловмисників. Після цього переводилися в готівку через крипто-обмінники. Наразі встановлюється сума збитків та коло потерпілих осіб, які є громадянами України, Росії, Казахстану, Литви, Угорщини.

Правоохоронці провели обшуки в офісі та за місцями мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, платіжні картки та кошти у розмірі 970 тисяч доларів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо оголошення чоловікам про підозру. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Департамент кіберполіції національної поліції України