Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила хакера-вимагача, який взламував персональні сторінки українців у соцмережах

За допомогою фішингу киянин відбирав у власників доступ до їх персональних сторінок, після чого вимагав за нього гроші. Такі дії зловмисника кваліфіковані поліцією за двома статтями Кримінального кодексу України.

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Нацполіції та слідчі Голосіївського управління поліції Києва, за процесуального керівництва Київської міської прокуратури №1, встановили 23-річного хакера.

Крім персональних сторінок, він також орієнтувався на профілі Інтернет-магазинів у соціальній мережі «Instagram». Використовуючи фейкові сторінки та електронні листи, нібито від адміністрації «Instagram», зловмисник отримував доступ до зазначених сторінок. Після чого надсилав потерпілим Email-повідомлення, в яких пропонував за 10 тисяч гривень розблокування сторінки.

Оперативники з кіберполіції провели санкціонований обшук за місцем проживання хакера. У його помешканні виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони з різними сім картками, які зловмисник використовував для реєстрації фейкових доменних імен. Також, у квартирі вилучено блокнот з чорновими записами, де зловмисник записував усі операції по руху коштів.

Триває досудове розслідування за двома статтями Кримінально кодексу України: за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Поліцейські встановлюють осіб, які стали жертвами дій зловмисника. Вилучену комп’ютерну техніку направлено до експертного центру для проведення усіх необхідних експертиз. Після отримання її результатів буде вирішено питання щодо оголошення киянину про підозру.

Для недопущення таких випадків спеціалісти з кіберполіції рекомендують дотримуватися наступних порад:

✔ Встановіть надійний пароль (12-14 символів з використанням верхнього та нижнього регістру)

✔ Користуйтесь дворівневою аутентифікацією

✔ Намагайтесь користуватись тільки своїм ноутбуком або ПК

✔ Встановіть актуальну антивірусну програму

✔ Не читайте і не відкривайте підозрілі листи у своєму e-mail

✔ Нікому не повідомляйте дані свого облікового запису

✔ Не використовуйте один пароль для усіх своїх облікових записів

✔ Не зберігайте всю інформацію в поштовій скриньці, її зламати найлегше

✔ Перевірте налаштування свого профілю в соцмережах і змінюйте їх кожного місяця