Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила хлопця у створенні та розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення

19-річний хакер за допомогою створеного вірусу викрадав персональну інформацію користувачів Інтернету. Після розміщував цю інформацію на тематичних форумах. Таким чином фігурант хизувався технічними знаннями серед «однодумців». 

Співробітники кіберполіції у Львівській області спільно зі слідчими поліції області та спецпризначенцями, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, викрили чоловіка, який створював та розповсюджував шкідливе програмне забезпечення. 

Кіберполіція встановила, що підозрюваний має відповідні технічні навички та володіє п’ятьма мовами програмування. Фігурант розробляв та поширював шкідливе програмне забезпечення, яке призначене для злому серверів, комп’ютерів та мобільних пристроїв. 

Основною метою був збір персональних даних користувачів. Вірус фігурант маскував під файли, програми й розповсюджував його у месенджерах та соціальних мережах. Отриманими персональними даними він вихвалявся на хакерських  форумах, де мав десятки облікових записів.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання фігуранта та вилучили комп’ютерну техніку. Усі речові докази було направлено на експертні дослідження. За результатами експертизи виявлено зразки шкідливого програмного забезпечення. 

Наразі чоловіку вже повідомлено про підозру за ч.1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває. 

Департамент кіберполіції Національної поліції України