Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила жителя Кропивницького у шахрайстві під виглядом працевлаштування за кордоном

Фігурант в Інтернеті пропонував платні послуги працевлаштування у Німеччині. Однак отримавши гроші клієнтів – зникав.

Шахрайство викрили співробітники кіберполіції в Кіровоградській області спільно зі слідчими Кропивницького районного управління поліції.

Встановлено, що 20-річний місцевий мешканець на сайті для пошуку вакансій, розміщував оголошення про працевлаштування в Німеччині. Чоловік вимагав передплату за нібито оформлення документів. Однак, одержавши гроші, зловмисник не виконував взятих на себе зобов’язань і блокував клієнтів. 

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання чоловіка із залученням спецпідрозділу поліції області та вилучили речові докази. Наразі кіберполіція встановлює потерпілих від протиправної діяльності фігуранта.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозри фігуранту.

Процесуальне керівництво здійснює Кропивницька окружна прокуратура.

Загалом з початку року до кіберполіції надійшло понад 50 звернень громадян щодо шахрайських дій під виглядом працевлаштування. Найчастіше зловмисники вимагали передплату за оформлення документів, медичних довідок, запрошення з-за кордону.

Аби убезпечитись від аналогічних шахрайських схем радимо:

- надавати перевагу вакансіям із офіційним працевлаштуванням;

- шукати роботу через надійні компанії та організації;

- у жодному разі не повідомляти стороннім особам свої персональні дані та не передавати фото документів;

- не робити ніяких внесків та передплат.

Департамент кіберполіції Національної поліції України