Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила злочинну групу у створенні та продажі дитячого порно

До створення такого контенту залучалися діти від 9 до 13 років. До місця створення таких відео дітей відвозили їх батьки, за що описували гроші. Для приховання діяльності таких порно-студій, вони розміщувалися у сільській місцевості Дніпропетровської області.

Первинну інформацію щодо поширення в мережі відео порнографічного характеру за участі малолітніх дітей Кіберполіція отримала від колег з Австралії. Під час проведення досудового розслідування українські поліцейські встановили усіх учасників злочинної групи, причетних до створення та продажу дитячої порнографії.

Встановлено: учасники злочинного угрупування організували кілька порно-студій на території Дніпропетровської області, де створювали дитячу порнографію. До організації такої діяльності був причетний 43-річний мешканець Дніпропетровської області, який використовуючи різноманітні засоби впливу схиляв жінок до участі їх дітей у створенні порнографічних відео. В подальшому ці жінки з особистої згоди, за гроші, надавали дозвіл на участь своїх дітей у виготовлені порнографічного контенту. Так, вони особисто привозили своїх дітей до обумовлених місць розташування порно-студій. Попередньо, з дітьми проводилася роз’яснювальна бесіда щодо виконання усіх вимог оператора.

Для конспірації, студії розташовувалися у сільській місцевості, а відзнятий порнографічний матеріал збувався в мережі за допомогою засобів анонімізації. Розрахунок за продаж дитячої порнографії відбувався виключно за допомогою криптовалюти.

Оператором був організатор групи, який особисто виконував ролі у таких зйомках. Він також приймав замовлення на створення порнографічного відео за участі дітей різної статі із відповідною тематикою, інтер’єром, кількістю учасників, та інших особистих бажань замовника.

Сьогодні, 20 грудня, працівники запорізького відділу кіберполіції спільно зі слідчими поліції Запорізької області, за процесуального керівництва Запорізької місцевої прокуратури №2, проводять одночасно шість санкціонованих обшуків на території Дніпропетровської області, де розміщуються порно-студії та проживають учасники злочинної групи. Наразі поліцейські вже виявили докази протиправної діяльності фігурантів справи. Вилучається техніка, яка в подальшому буде направлена на експертизу.

Справу кваліфіковано за ч.5 ст.301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) КК України. За результатами проведених обшуків буде вирішуватися питання щодо оголошення підозри учасникам злочинної групи. За створення та продаж дитячої порнографії їм загрожує до 10 років ув‘язнення.


 

Департамент кіберполіції України