Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила злочинну хакерську групу у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення

Зловмисники розповсюджували «вірус» та отримували логіни і паролі до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж, електронних скриньок громадян. Виявлено більше 100 мільйонів дискредитованих облікових записів користувачів Інтернету.

Працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими слідчого управління поліції Харківщини, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, викрили організовану злочинну групу хакерів, які несанкціоновано втручалися в роботу комп’ютерів та електромереж.

Кіберполіція встановила, що правопорушники, володіючи фаховими знаннями у сфері IT, розповсюджували шкідливе програмне забезпечення. Воно давало можливість отримати логіни і  паролі до онлайн-сервісів громадян. 

За оперативною інформацією, до протиправної діяльності було залучено хакерів з Києва та Харкова, а також осіб, які наразі перебувають в США, Німеччині, Китаї, Росії та В’єтнамі. 

Зловмисники отримували логіни та паролі від вебсервісів, які збережені у налаштуваннях браузера. Зазвичай це вхідні дані до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж, електронних скриньок тощо. Після чого, використовуючи логін та пароль жертви, хакери виводили гроші з електронних гаманців, ігрових акаунтів та банкінгу зі спрощеним входом.

Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та гроші. Речові докази направлено на проведення експертних досліджень. 

Під час попереднього огляду техніки було виявлено шкідливе програмне забезпечення, відділені сервера, близько 100 мільйонів дискредитованих логінів та паролів до різних систем інтернет-банкінгу, соціальних мереж користувачів українського та міжнародного сегменту мережі Інтернет.

Фігурантам оголошено про підозру у вчинені правопорушень, передбачених за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до шести років. Підозрюваним обрано запобіжний захід - тримання під вартою. Досудове розслідування триває. 

Департамент кіберполіції
Національної поліції України