Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила зловмисників у несанкціонованому втручанні в електронні системи державної установи з виготовлення українських документів

Протиправну схему фігуранти налагодили з метою заробітку. Вони створювали штучне навантаження на електронні системи, відтак унеможливлювали реєстрацію користувачів в електронній черзі для отримання документів за кордоном. Щонайменше 150 громадян України вимушено скористалися платними послугами фігурантів для отримання талонів у черзі.

Правопорушників викрили працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Печерського управління поліції Києва та за сприяння Державної міграційної служби України.
Організувала схему 43-річна мешканка Сумської області, яка залучила ще чотирьох знайомих.

Фігуранти за допомогою великої кількості зовнішніх запитів створювали навантаження на системи ДП «Документ» у Польщі. У такий спосіб вони перешкоджали іншим користувачам отримати електронні талони у черзі для оформлення документів. Паралельно зловмисники розміщували рекламу у соцмережах та месенджерах щодо «місця у черзі». Коштувала така послуга 800-1500 гривень. 

За попередніми даними, протиправна діяльність групи тривала з червня 2022 року. Встановлено, що за цей час понад 150 громадян України вимушено скористалися платними послугами зловмисників. Наразі правоохоронці встановлюють остаточну кількість потерпілих. 

В оселях фігурантів та за адресами вчинення протиправних дій правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп'ютерну техніку та мобільні телефони, які використовувалися для реалізації схеми. Вилучене направлено на проведення комп’ютерно-технічних експертиз. 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинені під час дії воєнного стану) Кримінального кодексу України.  За скоєне зловмисникам може загрожувати до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозри.
Процесуальне керівництво здійснює Печерська окружна прокуратура.

Департамент кіберполіції Національної поліції України