Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила зловмисників, які під приводом продажу масок ошукали громадян на 2 мільйони гривень

Інформацію про продаж неіснуючих засобів індивідуального захисту розміщували на вебсервісах оголошень. При купівлі товару фігуранти вимагали передплату, коли отримували гроші - зникали.

Співробітники кіберполіції в місті Києві спільно зі слідчими столичної поліції під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури викрили групу осіб, які під приводом продажу засобів індивідуального захисту ошукували громадян.

Кіберполіція встановила, що до злочинної діяльності причетні четверо осіб. Фігуранти розміщували інформацію з продажу медичних масок на різних вебсервісах оголошень. Після отримання повної передплати припиняли зв’язок з клієнтом. Збитки, завдані громадянам, становлять понад два мільйони гривень.

Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання учасників групи. За результатами вилучено банківські картки, мобільні телефони та флеш накопичувач.

За даним фактом розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо оголошення фігурантам про підозру. Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Департамент кіберполіції Національної поліції України