Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція Запоріжжя припинила діяльність онлайн-кінотеатру за порушення авторських прав іноземних компаній

Фігурант в Інтернеті здійснював незаконні трансляції фільмів та серіалів без згоди правовласників. У результаті порушено інтелектуальні права чотирьох закордонних кінокомпаній. Правопорушнику оголошено про підозру.

Встановлено, що створив та адміністрував нелегальний онлайн-кінотеатр 29-річний місцевий житель. Чоловік надавав доступ до перегляду кінопродукції користувачам, попри відсутність дозволів правовласників. Заробіток фігурант отримував від показу реклами на сайтах.

Правопорушник налаштував на своєму сайті модуль програмного забезпечення для збору даних зі сторонніх ресурсів. Відтак вебсайт автоматично наповнювався кінопродукцією.

Таким чином було порушено авторські права чотирьох іноземних компаній кіновиробників. Наразі правоохоронці встановлюють остаточну суму збитків.

В оселі фігуранта працівники поліції провели санкціонований обшук. За результатами вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які використовувалася у протиправній діяльності.

Фігуранту оголошено про підозру за ч. 1 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, яке може загрожувати зловмиснику, - до двох років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Запорізька місцева прокуратура №2.

Департамент кіберполіції Національної поліції України