Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція затримала групу осіб за продаж фальсифікованої техніки відомої марки

Фігуранти створили понад 50 вебсайтів для збуту гаджетів. Встановлено, що лише протягом трьох місяців 1500 громадян придбали фальсифіковану техніку на суму понад 1,5 мільйона гривень. Правоохоронці провели обшуки у Львові, Києві та на Волині.

Співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчим управлінням поліції Львівщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області, із залученням бійців спецпідрозділу КОРД та батальйону поліції особливого призначення викрили групу зловмисників, які через Інтернет продавали підроблену техніку.

Кіберполіція встановила, що до такої діяльності причетно 11 осіб, мешканців м. Львова, Львівської та Волинської областей. Для своїх шахрайських дій зловмисники створили понад 50 вебсайтів, на яких пропонували придбати фальсифіковану техніку відомої марки, та відкрили магазин.

Товар для продажу фігуранти замовляли з Китаю. Для того, щоб він мав вигляд оригіналу, використовували новітню поліграфію, копії оригінальних упаковок, відтиски марки та унікальні ідентифікатори.

Встановлено, що лише за останні три місяці 1500 громадян придбали фальсифіковану техніку на суму понад 1,5 мільйона гривень.

Правоохоронці провели 17 обшуків за місцями мешкання та в автомобілях фігурантів у Львові, Києві та на Волині, а також у приміщенні магазину. За результатами вилучено ноутбуки, системні блоки, планшети, мобільні телефони, навушники та коробки до них, наклейки зі штрих-кодами, коробки до мобільних телефонів, банківські картки, стартові пакети, флеш-накопичувачі даних, наліпки з логотипом, наліпки з IMEI до мобільних телефонів, жорсткі диски, печатку магазину, приладдя для виготовлення коробок та пакування товару, інструкції до мобільних телефонів і транспортні засоби.

За даним фактом розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України. Наразі сімом особам оголошено про підозру, двох організаторів затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Департамент кіберполіції Національної поліції України