Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

На Одещині правоохоронці припинили злочинну діяльність організованої групи осіб, що розповсюджувала порнографію

Лідеру та чотирьом її співучасникам оголошено підозри за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 та ч.ч. 3 і 5 ст. 301 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання правопорушникам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Викрили зловмисників працівники управління протидії кіберзлочинам в Одеській області ДКП НПУ спільно з працівниками Слідчого управління поліції Одещини під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Встановлено, що троє жителів Чорноморська та двоє одеситів віком від 39-ти до 45-ти років з метою незаконного збагачення створили більше 300 сайтів, на які завантажували відео та фото порнографічного характеру, в тому числі за участю дітей. Окрім розповсюдженням порнографії, правопорушники заробляли рекламуванням веб-ресурсів тіньової та шахрайської тематики, в тому числі онлайн-казино.

За місцями мешкання фігурантів, звідки велася незаконна діяльність, за ухвалами Київського районного суду міста Одеси правоохоронці провели низку обшуків, в ході яких вилучили більше 100 одиниць комп’ютерної та мобільної техніки, флеш-накопичувачі, жорсткі диски, чорнові записи, що свідчать про протиправну діяльність чоловіків, та грошові кошти, одержані ними злочинним шляхом.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у розповсюдженні порнографічних предметів. В подальшому буде призначено ряд експертних досліджень, за результатами яких планується оголошення їм підозр ще й за ст. 301-1 (Одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження) Кримінального кодексу України.

Наразі у Київському районному суді міста Одеси розглядаються клопотання слідчих про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. За скоєне їм загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

Відділ комунікації поліції Одеської області
(за інформацією УБК в Одеській області)