Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

На Житомирщині правоохоронці оголосили підозру злочинній групі у шахрайстві за схемою «друг просить у борг»

Фігуранти використовували фішингові посилання для отримання доступу до сторінок користувачів у соціальних мережах. Зі скомпрометованих акаунтів розсилали прохання позичити гроші. Зловмисники підозрюються у зламі близько тисячі акаунтів.

Протиправну діяльність групи викрили співробітники кіберполіції у Житомирській області, спільно зі слідчими обласної поліції та працівниками регіонального підрозділу СБУ наприкінці минулого року.

Шахрайську схему налагодили троє чоловіків у віці 24-26 років. Фігуранти пропонували користувачам роботу в інтернеті, а тим, хто зацікавився пропозицією, – надсилали фішингове посилання нібито для авторизації. За посиланням громадяни вказували дані для входу в облікові записи, які автоматично ставали відомі зловмисникам.

Отримавши доступ до сторінок, змінювали паролі. Далі від імені зламаних користувачів розсилали прохання про позику. Аби не викликати підозри, просили невеликі суми, близько 200 гривень. Встановлено, що учасники злочинної групи скомпрометували близько тисячі акаунтів соцмереж.

В оселях фігурантів було проведено обшуки. Вилучено мобільні телефони та sim-карти, які використовувалися у протиправній діяльності.

Фігурантам оголошено про підозру за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем) та ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. За скоєне їм може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво - Житомирської обласної прокуратури.

 

Департамент кіберполіції Національної поліції України