Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Поліцейські повідомили про підозру львів’янину, причетному до розповсюдження шкідливого програмного забезпечення

Як встановили правоохоронці під час досудового розслідування, зловмисник  займався несанкціонованим втручанням в роботу комп’ютерів через мережу Інтернет. Фігурант сформував бази даних з  паролів та логінів, які в подальшому продав одному з хакерських сайтів.

Співробітники Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області  спільно зі слідчими Шевченківського відділу поліції викрили 30-річного мешканця Львова, який за допомогою шкідливого програмного забезпечення,  здійснював кібератаки та зламав облікові записи більш як 1,5 тисяч користувачів мережі Інтернет. Отримавши незаконним шляхом доступ до авторизаційних даних  користувачів вебсайтів, зловмисник формував бази даних з  паролів та логінів, які в подальшому продав одному з хакерських сайтів.    
 
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили  комп’ютерну техніку, мережеве обладнання, цифрові носії інформації, на яких зафіксовано електронні сліди вчинення злочину та інші речові докази.

19 листопада слідчі повідомили зловмиснику про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) та ч. 1 ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – до трьох років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво у справі здійснює  Львівська місцева прокуратура №2

Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Відділ комунікації поліції Львівської області