Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Поліція оголосила підозру чоловіку, який завдав збитків державі майже на 2 мільйони гривень

Отримавши доступ до «Системи електронних торгів арештованим майном», зловмисник вніс до неї зміни. Потому він блокував усіх «непотрібних» йому та його замовникам учасників торгів, що призвело до мільйонних збитків державному бюджету.

Працівники Департаменту кіберполіції спільно із Головним слідчим управлінням Національної поліції України, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України, викрили факти несанкціонованого втручання в роботу державного підприємства «Система електронних торгів арештованим майном».

Поліцейські встановили, що уродженець м. Кривий Ріг, за грошову винагороду, вносив зміни до порядку проведення торгів, тим самим надавав змогу зацікавленим особам виграти у торгах за мінімальними ставками.

Так, зловмисник спочатку виявив вразливості системи. Використовуючи ці вразливості, чоловік вносив зміни до записів системи та адресував користувачів сайту на власні тимчасові сайти. За допомогою написаного ним коду, чоловік вилучав з браузерів користувачів наявні логіни та паролі. Ці доступи у подальшому він використовував для блокування усіх «непотрібних» учасників торгів.

У результаті ряд торгів було проведено з порушеннями, що призвело до недоотримання близько двох мільйонів гривень у державний бюджет.

Правопорушнику оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем за попередньою змовою групою осіб). Йому загрожує до шести років позбавлення волі. Слідство у справі триває.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України