Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Продавали неіснуючі автозапчастини: кіберполіцейські Львівщини викрили злочинне угруповання

Зловмисники з місць позбавлення волі ошукали десятки українців під виглядом продажу автозапчастин. Учасникам шахрайської схеми оголошено підозру. 

Кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчими слідчого управління обласного главку під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури за сприяння працівників установ виконання покарань Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України задокументували протиправну діяльність організованого злочинного угруповання у складі трьох осіб. 

Відбуваючи покарання за інші злочини в місцях позбавлення волі на Львівщині, фігуранти організували «продаж» автозапчастин. Для цього вони створили в соціальній мережі Facebook фейкові облікові записи та розміщували відповідні оголошення.

Після отримання від громадян передплати за товар на підконтрольні банківські рахунки, зловмисники переставали виходити на зв’язок. Відповідно замовлені автозапчастини покупці так і не отримували.

У ході досудового розслідування кіберполіцейські встановили ще двох дропів. Банківські рахунки останніх члени групи використовували для зарахування грошей потерпілих.

Правоохоронці за силової підтримки батальйону ТОР провели 5 обшуків на території міста Львова, Львівської і Запорізької областей: за місцем мешкання одного з фігурантів та у виправних установах. Вилучено мобільні телефони, банківські та сім-картки, а також нотатки.

Вже встановлено 20 осіб, які постраждали від протиправної діяльності аферистів.

Слідчі про оголосили підозру організатору та двом виконавцям за ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. 

Ще двом особам, які підшукували для злочинців банківські карти, повідомлено про підозру за ч. 5. ст. 27, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Встановлюється повне коло потерпілих та сума завданих збитків.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України