Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Привласнювали благодійні внески для військовослужбовців ЗСУ, які потребують допомоги на лікування: кіберполіція Львівщини викрила шахраїв

Фігуранти ошукали громадян під виглядом зборів на потреби військовослужбовців. Один зі зловмисників наразі відбуває покарання у місці позбавлення волі, іншого фігуранта затримали.

Оперативники кіберполіції спільно зі слідчими обласної поліції за сприяння оперативного відділу державної установи «Львівська установа виконання покарань (№19)» встановили, що фігуранти використовували фейковий обліковий запис у соціальної мережі. Вони публікували оголошення щодо збору грошей нібито на потреби військовослужбовців ЗСУ, які потребують допомоги на лікування. Благодійні внески отримували на підконтрольні банківські рахунки. Однак донати громадян зловмисники витрачали на власні потреби. Встановлено, що у такий спосіб чоловіки ошукали щонайменше п’ятьох осіб.

Крім цього, під час проведення досудового розслідування встановлено факти виправдання та визнання правомірною агресії російської федерації проти України, пропагування ідей так званого «руского міра», а також один із фігурантів був адміністратором Telegram-каналу проросійського спрямування.

Працівники поліції провели 6 обшуків за місцями реєстрації та проживання фігурантів на території Одеси, Львова та Львівської області. За результатами вилучено 23 мобільні телефони, 19 сім-карт, персональний комп’ютер, ноутбуки та планшети, 19 банківських карт, готівку у російських рублях.

Одного з фігурантів затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років. Зловмисникам повідомлено про підозру, одному з них обрано запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Досудове розслідування триває.

Оперативний супровід кримінального провадження здійснюють співробітники Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області.

Слідчі заходи проходять під процесуальним керівництвом Галицької окружної прокуратури міста Львова.

 

Департамент кіберполіції

Національної поліції України