Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Привласнювали облікові записи користувачів інтернету: кіберполіцейські Харківщини викрили членів злочинного угруповання

Правоохоронці оголосили підозру трьом членам організованої злочинної групи, які привласнювали чужі електронні поштові скриньки та акаунти в Instagram. Фігурантам загрожує до 15 років позбавлення волі.

Кіберполіцейські Харківщини спільно зі слідчими ГУНП області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури встановили трьох зловмисників віком від 20 до 40 років, які викрадали облікові записи електронної пошти та акаунти соціальної мережі Instagram користувачів інтернету. 

Фігуранти діяли методом брутфорсу (від англ. brute force – груба сила), тобто підбору пароля шляхом перебору великої кількості парольних фраз із застосуванням спеціального програмного забезпечення. Убезпечити свій акаунт від такого способу зламу можна за допомогою налаштування двофакторної автентифікації та використання надійних паролів.

Попередньо встановлено, що за рік злочинної діяльності члени угруповання сформували бази викрадених облікових записів понад 100 мільйонів користувачів інтернету з усього світу. Інформація буде перевірятися у ході розслідування.

Фігуранти мешкали у різних регіонах України і контактували між собою через інтернет. Організатор розподіляв обов’язки між виконавцями, а останні формували бази зламаних акаунтів та виставляли їх для продажу в даркнеті.

За оперативною інформацією, клієнтами зловмисників в тіньовому сегменті інтернету були переважно шахрайські угруповання. Ці спільноти купували скомпрометовані облікові записи для використання у різноманітних шахрайських схемах, у тому числі «Друг просить у борг».

Правоохоронці провели 7 обшуків за місцями мешкання та реєстрації фігурантів на території Києва, Одеси, Вінниці, Івано-Франківська, а також Київської, Донецької та Кіровоградської областей. Вилучено понад 70 одиниць комп’ютерної техніки, 14 телефонів, банківські картки та готівку, зокрема понад 3000 доларів США. До суду направлено клопотання про накладення арешту на вилучене майно.

Слідчі оголосили трьом членам угруповання підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Наразі поліцейські направили до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. 

Також, відпрацьовується версія співпраці фігурантів з агентами країни-агресора, оскільки викрадені акаунти, зокрема, використовувались для проведення ІПСО в інтересах рф.

Слідчі дії тривають. За результатами можлива додаткова кваліфікація.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України