Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Шахрайство під виглядом соціальних виплат: харківські кіберполіцейські припинили діяльність організованого злочинного угруповання

Зловмисники створювали та розсилали фішингові посилання під виглядом оформлення соціальної допомоги. У такий спосіб вони отримували дані про банківські картки громадян і надалі привласнювали з них гроші. Фігурантам оголошено про підозру. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років ув’язнення.

Учасників угруповання викрили співробітники Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області спільно зі слідчими Харківського районного управління поліції під процесуальним керівництвом Харківської окружної прокуратури.

Організували протиправну діяльність двоє мешканців Харківщини. До «схеми» молодики залучили ще двох спільників. Організатори створювали фішингові сайти, інтерфейс яких був подібним до офіційних вебресурсів державних банків. Фігуранти обмінювались фішинговими посиланнями із іншими спільниками у спеціально створеному Telegram-каналі.

Надалі правопорушники поширювали посилання на фішингові вебсайти серед користувачів соціальних мереж та месенджерів. Громадянам пропонували заповнити онлайн-форми для отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій або виплати соціальної допомоги від держави, у тому числі єПідтримки. Перейшовши за посиланнями, потерпілі потрапляли на фішинговий ресурс, де вводили дані банківських карток.

У такий спосіб зловмисники отримували доступ до рахунків громадян та привласнювали їх заощадження. В подальшому отримані кошти правопорушники «виводили» на підконтрольні рахунки за допомогою платіжних систем.

Поліцейські провели обшуки в оселях фігурантів. Вилучено комп’ютерну техніку, накопичувачі даних, мобільні телефони, банківські картки та гроші.

За результатами розслідування правоохоронцями встановлено 13 епізодів злочинної діяльності членів угруповання.

Учасникам злочинної групи оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) у редакції Кримінального кодексу України, чинній до 11.08.2023. Фігурантам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі.

Тривають слідчі дії з метою встановлення повного кола потерпілих осіб.


Департамент кіберполіції

Національної поліції України