Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Шахраї-«благодійники»: київські слідчі повідомили про підозру організатору злочинної схеми

Спільники під виглядом діяльності благодійного фонду заволоділи грошовими коштами громадян України нібито для лікування хворих дітей та придбання амуніції для військових ЗСУ. Від дій зловмисників постраждало близько 80 осіб. «Керівнику» фонду загрожує позбавлення волі до восьми років.

Нагадаємо, що у липні минулого року співробітники кіберполіції спільно з поліцейськими Оболонського управління поліції під процесуальним керівництвом Оболонської окружної прокуратури та за силової підтримки спецпризначенців полку № 1 викрили псевдоволонтерів, які ошукували громадян під приводом збору грошей на лікування хворих дітей під виглядом благодійної організації.

Під час досудового розслідування встановлено, що зловмисники орендували приміщення, обладнали його необхідною технікою та організували кол-центри, звідки здійснювались дзвінки українцям. Також фігуранти створили веб-ресурс та зареєстрували благодійний фонд, керівником якого був - 25-річний сумчанин.

Поліцейські з’ясували, що спільники провели набір так званих операторів, які телефонували громадянам та закликали зробити благодійні внески. Для перерахування грошей вони вказували реквізити фейкових благодійних організацій, а зібрані пожертви шахраї витрачали на власні потреби. Від дій зловмисників постраждало близько 80 осіб.

шахраї-«благодійники»: київські слідчі повідомили про підозру організатору злочинної схеми

Правоохоронці ліквідували три кол-центри та п’ять орендованих приміщень, звідки зловмисники здійснювали свої шахрайські дії. За вказаними адресами було проведено ряд обшуків, за результатом яких було вилучено мобільні телефони, ноутбуки, банківські картки, гроші, флеш-накопичувачі та велику кількість чорнових записів і бухгалтерської документації, які підтверджують протиправну діяльність вказаної групи осіб.

Наразі організатору шахрайської схеми слідчі Оболонського управління поліції повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченому ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене у великих розмірах. Йому загрожує позбавлення волі на строк до восьми років. Тривають процесуальні дії щодо документування та зібрання доказової бази відносно інших причетних до кримінального правопорушення осіб.

 

 Відділ комунікації поліції Києва