Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

У Києві кіберполіція викрила чоловіка у збуті бази даних фінансової компанії (ФОТО)

Загалом чоловік намагався продати близько 100 Гб клієнтської бази фірми, за що просив 4 тисячі доларів США. За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження.

Працівники Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції спільно зі співробітниками Шевченківського управління поліції Києва виявили та припинили спробу продажу бази даних фірми. Інформацію намагався продати колишній співробітник фінансової установи.

Чоловік раніше працював тривалий час у фінансовій компанії, яка надавала громадянам кредитні послуги. Під час перебування на посаді ризик-аналітика він втрутився до бази даних та, використавши уразливість, отримав доступ до списку клієнтів фірми.

У подальшому він у мережі Інтернет розмістив оголошення про продаж цієї бази даних. За її продаж він запросив 4 тисячі доларів США та вже мав намір продати представникам фірми-конкурента.

На етапі реалізації угоди з продажу інформації працівники кіберполіції викрили зловмисника. На місці у нього було вилучено комп’ютер на якому знаходилась клієнтська база даних фінансової фірми.

Триває досудове розслідування у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 1 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК України. Вилучену техніку направлено на експертизу. За її результатами буде прийнято рішення щодо оголошення  підозри зловмиснику.

У той же час спеціалісти з кіберполіції зазначають, що останнім часом до Департаменту систематично надходить інформація, відносно різноманітних суб’єктів господарювання та приватних осіб, які здійснюють накопичення персональної інформації не маючи на те законних прав.

У кіберполіції зазначають, що наразі розпочато перевірку законності та дотримання відповідного порядку збирання, збереження та захисту персональних даних громадян України. У випадку встановлення порушення визначених вимог, до порушників будуть застосовуватися заходи реагування відповідно до норм адміністративного та кримінального законодавства.