Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

У Львові кіберполіція викрила хакера, який на замовлення іноземних громадян зламував програмне забезпечення

Фігурант вносив зміни до програмних кодів платних програм і робив доступ до них безкоштовним. У результаті правовласникам було нанесено майже 1,5 мільйона гривень збитків.

Протиправну діяльність 27-річного чоловіка викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам у Львівській області спільно зі слідчими Львівського районного управління поліції.

Хакер на замовлення здійснював злам платних програм для технічних спеціалістів. Чоловік вносив зміни до програмного коду, щоб обійти ліцензію та зробити програми безкоштовними. Свої послуги рекламував на профільних форумах, злам однієї програми коштував близько 3 000 гривень. Замовниками були переважно іноземні громадяни. В результаті таких дій правовласники зазнали майже 1,5 мільйона гривень збитків.

Крім цього, чоловік здійснював злам платних програм, створених іншими хакерами для підбору паролів до соціальних мереж. Надалі ці програми він продавав за нижчою ціною.

В оселі фігуранта працівники поліції провели обшуки та вилучили комп’ютерну техніку, що використовувалася у протиправній діяльності.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Галицька окружна прокуратура.


Департамент кіберполіції

Національної поліції України