Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

В Одесі поліцейські припинили діяльність 21-річного хакера

Молодикові оголошено підозру у несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Співробітники кіберполіції Одещини спільно зі слідчими відділу поліції № 2 Одеського районного управління № 1 встановили, що місцевий житель за допомогою шкідливого програмного забезпечення, оминаючи антивірусні програми, викрадав логіни та паролі від поштових скриньок різних поштових ресурсів. Також одесит створив та адміністрував хакерський ресурс для розповсюдження викраденої конфіденційної інформації та надавав можливість іншим особам публікувати оголошення з продажу шкідливого програмного забезпечення і баз даних із конфіденційною інформацією.

За місцем проживання фігуранта правоохоронці провели обшук і вилучили комп’ютерну техніку, що використовувалася у протиправній діяльності.

Молодикові вже повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 361-2 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає штраф від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до двох років. Слідчі дії тривають.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська місцева прокуратура №3.

Відділ комунікації поліції Одеської області